Proteesikandja meelespea

Teie suuõõs ja proteesid tuleb üle vaadata regulaarselt iga poole aasta tagant. Muutused suuõõnes võivad aset leida nii, et te ei pane neid tähele. Õigeaegselt avastatud muutuste parandamine aitab säilitada proteese toetavaid kudesid ja luud. Hoides kudesid, tagate te proteesi hea istuvuse.

Teie proteesid ei kesta lõputult. Koed ja luu proteesi all tõmbavad aja möödudes paratamatult kokku. Kui proteesi nendele muutustele ei kohandada, tekivad probleemid. Asendamaks kokku tõmmanud kudesid, teostatakse rebaseerimine e. proteesipõhja uuesti täitmine. Baseerimise vajadust hinnatakse kontrollvisiidi käigus.

Proteese tuleb kodus regulaarselt puhastada, vajadusel tuleb teha professionaalne puhastamine hambaarsti juures spetsiaalse aparatuuriga. Patsient ei tohi proteese ise korrigeerida või parandada, sest sellega võib proteesi pöördumatult kahjustada.

Regulaarsel külastusel kontrollib sinu hambaarst:

Kontrollvisiidil otsustatakse, kas proteesi on vajalik korrigeerida paranduste ja rebaseerimiste teel või on mõistlikum teha uued proteesid. Proteesi eluiga on sõltuvalt tema tüübist 3 – 8 aastat, kuid see eeldab regulaarset kontrolli hambaarsti juures. Samuti mõjutavad proteesi eluiga Teie harjumused ja toitumine. Kulunud ja mitte kohandatud (rebaseerimata) proteesid ei hambu ega püsi hästi. Takistatud võib olla rääkimine ja muutunud võib olla ka Teie hammaste välimus.

Põhjused, miks vajate uut proteesi:

Proteese tuleb igapäevaselt puhastada (harjamine, proteesipuhastustabletid). Isegi kaebuste puudumisel tuleb oma hambaarsti külastada iga poole aasta tagant!. Proteesid vajavad istuvuse tagamiseks regulaarset rebaseerimist. Hästi istuva ja hästi hooldatud proteesi eluiga on pikem.

MyDent Hambaravikliinik
Papiniidu 58-50. Pärnu
+372 56 970 200
info@mydent.ee
E - N 08:00 - 19:00
R       08:00 - 14:00