Juureravi, mikroskoobi kasutamine juureravis
Juureravi
Hambaaugu õigeaegselt ravimata jätmise korral kahjustuvad hambaõõnes olevad koed. Enamasti tekivad esialgu kaebused külmale ja kuumale ning põletiku progresseerudes hakkab hammas valutama järjepidevalt. Tihti on hambanärv sellisel juhul pöördumatult kahjustunud ning vajalik on hambaõõs avada ning sellest põletikulised koed eemaldada. Seda protseduuri nimetatakse juureraviks.
Juureravi eesmärgiks on juurekanalid puhastada kahjustunud koest, desinfitseerida ning täita selleks ettenähtud materjaliga. Kui juurekanal jäetakse puhastamata, siis levib põletik edasi juuretipu piirkonnas olevasse luusse ja võib põhjustada turset. Kui põletikus hambajuurt ei ravita, tekib krooniline põletikukolle hambajuure alla ning luu hävib. Raskematel juhtudel tuleb hammas eemaldada.
Juurekanalite raviks võib kuluda üks kuni mitu visiiti. Visiitide arv oleneb juurekanalite keerukusest ning sellest, kas tegemist on esmase või ümberraviga.
Juureravi mikroskoobiga
Mikroskoop on arsti abivahend nähtavuse suurendamiseks. Kuna hambaõõs on seest pime ja väga väike, ning tihti on hamba juurekanalite süsteem keerulise ehitusega, siis aitavad hea valgus ja suurendus muuta tööd täpsemaks. Mikroskoop võimaldab kuni 25 kordset suurendust, mis tähendab, et ka pisimad detailid hambas on hästi nähtavad. Mikroskoop on väga oluline töövahend juurekanalite ümberravi korral. Samuti aitab mikroskoop avastada ja puhastada varem läbimatuks peetud kanaleid. Mikroskoobi abil on võimalik tihti eemaldada juurekanalisse asetatud/murtud võõrkehad, näiteks kruvid või kanalinõelad.
Juureravi järgselt
Pärast juurekanalite ravi on enamasti soovitatav hammas taastada proteetiliselt kas krooni või panusega. Põhjus seisneb selles, et hambad, mis vajavad juureravi on tihti ulatuslikult hävinud ning täidisega taastades on keeruline saavutada proteetilise lahenduse tugevus. Juureravitud hammaste korrektne taastamine aitab hiljem vähendada hamba murdumisega seotud riske.