Telephone +372 56 970 200 Mail info@mydent.ee
Avaleht
Meist
Patsiendile
Kolleegile
Hinnakiri
Kontakt
Kroonid, sillad, laminaadid, panused
Panus
võimaldab taastada hambaid säilitades võimalikult palju patsiendi enda hambakude. Panused valmistatakse komposiidist, keraamikast või metallist ning tsementeeritakse e. kinnitatakse hambale.

Kroon
Krooni tegemine võib osutuda vajalikuks, kui hammas või suur osa hambast on kahjustunud, juureravitud, murdunud, värvi muutnud või kulunud. Kroone valmistatakse ka implantaatidele ja silla tugihammastele.

Krooni valmistamiseks on vajalik hambakoe lihvimine. Kroon annab säilinud hambakoele tugevuse, loomuliku välimuse, funktsiooni ja kuju.

Keraamilisi kroone on võimalik valmistada erinevatest materjalidest: mineraalkeraamika, e.max, BruxZir, jt.

Sild
on protees, mille abil on võimalik asendada üksikuid puuduvaid hambaid. Silla kinnitamiseks tuleb tugihambad prepareerida ehk ettevalmistada. Puuduv hammas hakkab kinnituma tugihammaste kroonide külge. Kui silla tugihambad pole piisavalt tugevad või on halva prognoosiga, tuleks eelistada puuduva hamba asendamiseks implantaati või muid proteetilisi lahendusi.

Laminaat
on väga õhuke keraamilisest- või komposiitmaterjalist kate, mis kleebitakse esihammastele.
Laminaadid paigaldatakse, kui on vaja varjata hammaste värvimuutust, muuta nende kuju või asendit, täita hammaste vahel olevaid vahesid või kompenseerida liigset kulumist.

Enamasti on vajalik teostada kolm visiiti:
  1. diagnoosimine ja ravi planeerimine,
  2. hammaste ettevalmistus ja ajutise lahenduse valmistamine,
  3. valmis laminaatide kinnitamine.

Soovi korral saab siia kaasata ka Smile Design tarkvara.

Hambapinnalt eemaldatakse tuimastuse all umbes pool millimeetrit kude, mis asendatakse hiljem keraamika või komposiidiga. Järgmisena võetakse ettevalmistatud hammastest jäljend ning valmistatakse ajutised laminaadid.

Järgmisel visiidil toimub valminud laminaatide proovimine ning sobivusel kinnitab arst valminud laminaadid spetsiaalse tsemendiga hammastele.

Lumineer
on spetsiaalsest keraamikast valmistatud üliõhuke hambakate, mis ei nõua enne paigaldamist hamba lihvimist.